Strona głównaWiadomościPolskaProkuratura bierze się za ziobrystów. Będą wnioski o uchylenie immunitetu kolejnych posłów

Prokuratura bierze się za ziobrystów. Będą wnioski o uchylenie immunitetu kolejnych posłów

-

- Reklama -

Dwaj posłowie Suwerennej Polski usłyszą zarzuty ustawiania konkursów na milionowe dotacje z Funduszu Sprawiedliwości. Chodzi o Marcina Romanowskiego oraz Dariusza Mateckiego. Prokuratura przygotowuje wnioski do Sejmu o uchylenie im immunitetów — informuje w środę Onet.

„Z nagrań wynika, że Romanowski z góry ustalał, kto ma wygrywać konkursy na milionowe dotacje z Funduszu Sprawiedliwości, jeszcze zanim konkursy zostały ogłoszone. Co więcej — nagrania wskazują na to, że niektóre konkursy były ogłaszane pod konkretne fundacje związane z ziobrystami, prawicowe media i organizacje związane z Kościołem” – czytamy.

Według informacji Onetu wniosek o uchylenie Romanowskiemu immunitetu jest już na ukończeniu. Prokuratura postawi mu zarzuty właśnie za ustawianie konkursów na dotacje z Funduszu Sprawiedliwości.

Drugim politykiem Suwerennej Polski, który usłyszy zarzuty w tej sprawie będzie poseł Dariusz Matecki. „Jeszcze jako szczeciński radny Suwerennej Polski prowadził kilka fundacji, które dostawały milionowe dotacje z Funduszu Sprawiedliwości, zarządzanego przez jego partyjnych kolegów” – napisano.

Jak wskazuje Onet, nagrania ujawnione przez byłego dyrektora departamentu Funduszu Sprawiedliwości Tomasza Mraza pokazują, że fundacje kojarzone z Mateckim były przez Romanowskiego faworyzowane przy podziale środków. „Taśmy pokazują, że Matecki próbował nawet wymusić pieniądze na zakup nieruchomości” – dodano.

Źródło:PAP

Najnowsze