Strona głównaWiadomościPolskaPetardą w kolumnę prezydencką. Niespodziewany atak w powiecie kolskim

Petardą w kolumnę prezydencką. Niespodziewany atak w powiecie kolskim

-

- Reklama -

39-letni mieszkaniec gminy Dąbie (woj. wielkopolskie) rzucił w poniedziałek petardą w kierunku przejeżdżającej kolumny prezydenckiej – poinformował asp. sztab. Daniel Boła z Komendy Powiatowej Policji w Kole. Mężczyzna został zatrzymany, grozi mu do trzech lat więzienia.

Boła przekazał, że do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 20.30, podczas przejazdu kolumny z prezydentem Andrzejem Dudą między Przedczem a Dąbiem w powiecie kolskim. Zdarzenie to nie zakłóciło przejazdu kolumny.

„Nasi funkcjonariusze zadziałali zgodnie z procedurami, powiadomili policję, która zatrzymała sprawcę” – powiedział rzecznik SOP płk Bogusław Piórkowski.

Kolscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca gminy Dąbie. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Jak poinformował Boła, wstępnie przyjęta została kwalifikacja czynu na podstawie art. 135 par. 2. Kodeksu karnego, który stanowi, że „Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

39-latek przebywa obecnie w areszcie. Policjanci prowadzą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kole. O zdarzeniu jako pierwsze poinformowało radio RMF FM.

Źródło:nczas.info/PAP

Najnowsze