Strona głównaWiadomościSportSędzia piłkarska z Francji ewakuowana przez grecką policję ze stadionu

Sędzia piłkarska z Francji ewakuowana przez grecką policję ze stadionu

-

- Reklama -

Sędzia Stéphanie Frappart opuszczała spotkanie piłki nożnej finału o Puchar Grecji w eskorcie policji. Kiedy w drugiej połowie pokazała trzy czerwone kartki piłkarzom Arisu Saloniki, na boisko ruszyli rezerwowi zawodnicy i sztab klubu. Sędzię trzeba było chronić przed ich gniewem.

Mecz rozgrywano bez udziału kibiców, ale nie zapobiegło to incydentom. Grecka Federacja Piłki Nożnej wyznaczyła na sędziowanie finału rozgrywanego w Volos gościa z Francji i chwaliła się, że „po raz pierwszy w historii rozgrywek o Puchar Grecji kobieta będzie sędziować finałowy mecz”.

Francuzka Stéphanie Frappart w sobotni wieczór sędziowała więc finał pomiędzy Panathinaikosem a Arisem Saloniki (1:0). Końcówka meczu była pełna napięcia. Gol dla zespołu z Aten padł już w doliczonym czasie gry (90. + 7), kiedy Arsi był zdekompletowany. Wcześniej Frappart pokazała zawodnikom z Salonik trzy czerwone kartki.

Zaraz po gwizdku 40-latka z regionu paryskiego została zaatakowana przez zespół i sztab drużyny z Salonik. Próba feminizacji ważnych zawodów zakończyła się raczej porażką, a sędzię odprowadzała z boiska policyjna ochrona.

Źródło:Le Figaro Sport

Najnowsze