Strona głównaWiadomościPolskaPrawie połowa Polaków popiera ten antywolnościowy zakaz. Szokujące wyniki badania

Prawie połowa Polaków popiera ten antywolnościowy zakaz. Szokujące wyniki badania

-

- Reklama -

Prawie połowa Polaków popiera zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliw – wynika z badania SW Research dla „Wprost”. Dość wysoki odsetek respondentów nie chce jednak wprowadzenia takiego zakazu – zaznacza redakcja w poniedziałkowym wydaniu.

Na pytanie: „Czy jesteś za zakazem sprzedaży alkoholu na stacjach paliw?”, 48,1 proc. ankietowanych udzieliło odpowiedzi „tak”, zaś 35 proc. jest przeciwnego zdania. Niespełna 17 proc. badanych nie ma zdania w tej sprawie.

Z badania wynika, że zakazu sprzedaży alkoholu na stacjach chce co druga kobieta (49,9 proc.), podczas gdy wśród mężczyzn odsetek ten jest nieco niższy (46 proc.).

Zaznaczmy tu, że zakaz jest całkowicie antywolnościowy, ja kto zresztą z zakazami najczęściej bywa. Jak państwo chce czegoś zakazywać na swoich stacjach, którymi wciąż niestety dysponuje, to droga wolna, ale od prywatnych wara. Niestety badanie pokazuje, że Polacy nie nauczyli się jeszcze wolnościowego spojrzenia na świat.

Badanie zostało zrealizowane 14 i 15 maja 2024 roku przez agencję SW Research metodą wywiadów on-line na panelu internetowym SW Panel. W ramach badania przeprowadzono 802 wywiady z reprezentatywną ze względu na łączny rozkład płci, wieku i wielkość miejscowości próbą Polek i Polaków powyżej 18. roku życia.

Źródło:PAP

Najnowsze