Strona głównaWiadomościPolskaTusk: Mamy do czynienia z sabotażem i dywersją

Tusk: Mamy do czynienia z sabotażem i dywersją

-

- Reklama -

W przyszłym tygodniu poinformuję opinię publiczną w Polsce o działaniach państwa polskiego wymierzonych w autorów prowokacji i aktów sabotażu i dywersji. Bo tak, niestety również na polskiej ziemi w ostatnich tygodniach mamy z nimi do czynienia – powiedział w sobotę, w Krakowie, premier Donald Tusk.

Premier Donald Tusk, podczas krakowskich uroczystości 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino, zwrócił uwagę na bezpieczeństwo wewnętrzne Polski.

„W przyszłym tygodniu poinformuję opinię publiczną w Polsce o działaniach państwa polskiego wymierzonych w autorów prowokacji i aktów sabotażu i dywersji. Bo tak, niestety również na polskiej ziemi w ostatnich tygodniach mamy z nimi do czynienia ” – powiedział.

Jednocześnie zaznaczył, że państwo polskie działa skutecznie. „Przeciwdziałamy, zatrzymujemy, aresztujemy tych, którzy próbują atakować ojczyznę, Polskę, tu, na naszej ziemi. Państwo polskie będzie wobec nich absolutnie bezwzględne” – podkreślił.

Tusk ocenił, że podczas dyskusji o potencjalnych wpływach wrogów, przede wszystkim Rosji putinowskiej, na Europę czy na życie polityczne w Polsce, mówimy o potrzebie budowy silnego, odpornego państwa, także na akty dywersji i sabotażu. „Polska tutaj będzie państwem odpornym i Polska będzie bezlitosna do bólu wobec tych wszystkich, którzy chcą destabilizować sytuację w naszym kraju” – mówił.

Premier zwrócił również uwagę na geopolityczny wymiar bezpieczeństwa Polski. Jak tłumaczył, to trwałe osadzenie Polski we wspólnocie Zachodu, w Sojuszu Północnoatlantyckim, w Unii Europejskiej. „Dzisiaj jest tak ważną dla nas rzeczą, dla Polek i Polaków, dla Rzeczypospolitej, abyśmy dobrze wywiązali się z roli lidera wspólnoty Zachodu tu, w tej części świata” – mówił.

Premier podkreślił, że Europa będzie bezpieczna, jeśli Polska będzie silna i bezpieczna. Dlatego też, jak tłumaczył, zadaniem Polski wspólne z innymi państwami, jest ochrona wspólnoty Zachodu przed wszelkimi atakami i przed wszelkimi formami agresji.

Źródło:PAP

Najnowsze