Strona głównaWiadomościŚwiatPoseł z AfD raniony w głowę. Rzucono w niego popielniczką

Poseł z AfD raniony w głowę. Rzucono w niego popielniczką

-

- Reklama -

Poseł do parlamentu krajowego Meklemburgii-Pomorza Przedniego z ramienia AfD został zaatakowany w nocy z czwartku na piątek w restauracji w Schwerinie – jeden z gości rzucił w niego szklaną popielniczką, która zraniła go w głowę. Ratownicy opatrzyli ranę i zabrali polityka do szpitala.

Regionalna telewizja NDR podaje, że poszkodowany polityk to Martin Schmidt.

Jak poinformowała policja, domniemany sprawca, 52-letni mężczyzna, zauważył polityka populistyczno-prawicowej partii AfD w czteroosobowej grupie i najpierw go obraził. Następnie wybuchła kłótnia, po której mężczyzna rzucił szklaną popielniczką w kierunku polityka – pisze portal dziennika „Welt”.

Według policji podejrzany przyznał, że działał z powodu niechęci politycznej. Określił siebie jako osobę należącą do lewicowego środowiska politycznego. Policja ogłosiła, że wszczyna dochodzenie w sprawie niebezpiecznego uszkodzenia ciała i znieważenia.

Ostatnio wielokrotnie dochodziło w Niemczech do ataków na polityków. Na początku miesiąca Matthias Ecke, poseł SPD z Saksonii, został pobity i poważnie ranny w Dreźnie. Berlińska senator SPD ds. gospodarczych Franziska Giffey została lekko ranna w ataku w zeszłym tygodniu. Również w zeszłym tygodniu AfD poinformowała o ataku na stoisko kampanii wyborczej w Stuttgarcie, do którego przyznała się grupa Antifa.

Źródło:nczas.info/PAP

Najnowsze