Strona głównaOpinieBerkowicz reaguje na słowa Netanjahu. "Zapraszam do Polski!"

Berkowicz reaguje na słowa Netanjahu. „Zapraszam do Polski!”

-

- Reklama -

Konrad Berkowicz z Konfederacji reaguje na skandaliczne słowa Benjamina Netanjahu. Małopolski polityk zaprasza izraelskiego premiera na krakowskie cmentarze.

Niedawno ambasador Izraela w Polsce Ja’akow Liwne w skandaliczny sposób zareagował na polskie stanowisko w sprawie poparcia przyznania przez ONZ statusu stałego członka Palestynie.

Izraelski dyplomata skarcił Warszawę za pośrednictwem mediów społecznościowych, na co zareagował wicemarszałek Sejmu i współprzewodniczący Konfederacji z ramienia Ruchu Narodowego – Krzysztof Bosak.

Czytaj więcej: Ambasador Izraela znów atakuje Polskę. Bosak: Czy kontynuowanie misji dyplomatycznej tego buca w Polsce jest bardziej niekorzystne dla Polski czy dla Izraela?

Teraz znów mamy do czynienia z napięciem w stosunkach polsko-izraelskich, które wynika tym razem z krótkiej pamięci strony izraelskiej.

„Binjamin Netanjahu powiedział, że «w czasie Holokaustu ŻADEN naród nie przyszedł nam z pomocą». Bezczelność tego człowieka sięga zenitu. Zapraszam p. premiera do Polski. Chętnie oprowadzę go po krakowskich cmentarzach i pokażę mu groby Polaków, który zginęli ratując Żydów!” – skomentował na portalu X Konrad Berkowicz, lider Konfederacji i Nowej Nadziei w Małopolsce.

Najnowsze