Strona głównaWiadomościŚwiatMasowe groby Palestyńczyków w Strefie Gazy. Izrael zabrał głos

Masowe groby Palestyńczyków w Strefie Gazy. Izrael zabrał głos

-

- Reklama -

Izraelskie wojsko odnosi się do informacji o masowych grobach Palestyńczyków i twierdzi, że oskarżenia kierowane pod jego adresem są bezpodstawne.

Blisko 300 ciał osób zabitych i pochowanych przez siły izraelskie zostało ekshumowanych z masowych grobów znajdujących się na terenie szpitala Nasser w miejscowości Chan Junis – poinformowała w poniedziałek agencja AFP, powołując się na obronę cywilną ze Strefy Gazy.

Prace ekshumacyjne trwają w tym miejscu od soboty.

AFP podaje, że dwóch innych urzędników ze Strefy Gazy oznajmiło, że ekshumowano na tym terenie 283 ciała. Izraelska armia do tej pory nie wydała oświadczenia na ten temat.

Kompleks szpitalny Nasser mieście Chan Junis to druga pod względem wielkości placówka medyczna w Gazie.

Izraelskie Siły Zbrojne (IDF) odniosły się już do tej sprawy. „W czasie operacji na terenie szpitala Nasser w mieście Chan Junis, w ramach próby zlokalizowania zakładników i osób zaginionych, badano ciała z zachowaniem ostrożności i tylko w miejscach, gdzie informacje wskazywały na możliwą obecność zakładników” – czytamy w komunikacie wojska Izraela. „Przebadane ciała nie należały do zakładników i zostały zwrócone na swoje miejsca” – przekonuje IDF. Jak dodaje „z zachowaniem szacunku dla zmarłych”.

Najnowsze