Strona głównaWiadomościPolskaKonfederacja zawiadomi prokuraturę ws. Ostatniego Pokolenia. "Akt terroryzmu i działanie jako zorganizowana...

Konfederacja zawiadomi prokuraturę ws. Ostatniego Pokolenia. „Akt terroryzmu i działanie jako zorganizowana grupa przestępcza” [FOTO/VIDEO]

-

- Reklama -

Rzecznik Konfederacji Ewa Zajączkowska-Hernik zapowiedziała we wtorek złożenie zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez organizację Ostatnie Pokolenie. – Sprzeciwiamy się terroryzowaniu warszawiaków – wskazała.

Ekoterroryści z „Ostatniego Pokolenia” postulują m.in. przekazanie 100 procent środków zaplanowanych na nowe autostrady na transport publiczny i wprowadzenia biletu miesięcznego za 50 zł na transport regionalny w całym kraju. W tym celu podejmują próby blokowania ulic i mostów, są odpowiedzialni m.in. za oblanie pomnika warszawskiej Syrenki farbą, zakłócenie koncertu w Filharmonii Narodowej i opóźnienie startu pierwszej gonitwy sezonu na Torze Służewiec.

Dziś, jako Konfederacja składamy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez organizację Ostatnie Pokolenie – przekazała Zajączkowska-Hernik.

– Tym przestępstwem według nas jest akt terroryzmu i działanie jako zorganizowana grupa przestępcza – dodała. – Sprzeciwiamy się stanowczo terroryzowaniu warszawiaków, kierowców w Warszawie, przez organizacje typu Ostatnie Pokolenie – zaznaczyła.

Polityk Konfederacji Marek Szewczyk ocenił, że działania Ostatniego Pokolenia mają charakter terrorystyczny. Wskazał m.in. organizowanie protestów na drogach, co – jak uzasadniał – rodzi zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu. Przekonywał, że ekoterroryści blokują główne arterie miejskie, co może powodować m.in. opóźnienia w czasu dotarcia karetek pogotowia i innych służb. Przypomnijmy, że takie zdarzenia miały już miejsce, choćby w Berlinie.


Najnowsze