Strona głównaWiadomościPolskaHiszpański żołnierz zginął na poligonie w Polsce. "Wypadek zdarzył się..."

Hiszpański żołnierz zginął na poligonie w Polsce. „Wypadek zdarzył się…”

-

- Reklama -

Hiszpański żołnierz uczestniczący w manewrach NATO na poligonie w Bemowie Piskim, na północnym wschodzie Polski, zginął w poniedziałek podczas ćwiczeń – podała na platformie X armia Hiszpanii.

W komunikacie sprecyzowano, że zgon hiszpańskiego żołnierza nastąpił w rezultacie wypadku, do którego doszło na poligonie podczas manewrów NATO Saber Strike 2024.

„W tej bolesnej chwili chcemy wyrazić nasze najszczersze kondolencje i bezwarunkowe wsparcie dla jego rodziny oraz kolegów” – napisało w poniedziałkowym oświadczeniu dowództwo hiszpańskiej armii.

Sprecyzowało, że ofiarą tragicznego zdarzenia jest kapral z jednostki w Ceucie o inicjałach B.G.P.A.

“Wypadek zdarzył się podczas jednego z ćwiczeń taktycznych z użyciem ostrej amunicji” – wyjaśniło.

Według dziennika “El Mundo” poległym jest 43-letni żołnierz, który pochodził z Ekwadoru. Osierocił dwie córki.

Kondolencje rodzinie żołnierza, który w armii Hiszpanii służył od 2004 r., przekazał m.in. premier rządu tego kraju Pedro Sanchez, a także lider największego ugrupowania opozycji w parlamencie, Partii Ludowej, Alberto Nunez Feijoo.

Również polskie Ministerstwo Obrony Narodowej odniosło się do tragicznego wypadku. „Wyrażamy głęboki żal z powodu śmierci żołnierza hiszpańskiego podczas międzynarodowego ćwiczenia Saber Strike. Cześć jego pamięci!” – napisano na platformie X.

Źródło:nczas.info/PAP

Najnowsze