Strona głównaWiadomościPolskaWątpliwy doktorat rektora Collegium Humanum. Sprawę bada prokuratura

Wątpliwy doktorat rektora Collegium Humanum. Sprawę bada prokuratura

-

- Reklama -

Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów podważyła doktorat Pawła Cz., rektora i profesora Collegium Humanum, teraz znów go prześwietla; przebieg jego kariery naukowej bada też prokuratura – pisze piątkowa „Rzeczpospolita”.

Jak podaje „Rz”, Paweł Cz., podejrzany o korupcję przy przyznawaniu tytułów MBA w Collegium Humanum, od 2014 r. nosi tytuł profesora swojej uczelni (której jest właścicielem).

Dokładnie w tym samym czasie, jak ustaliła „Rzeczpospolita”, podważono otrzymany przez niego w 2004 r. stopień doktora teologii, który uzyskał na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.

Jak czytamy w „Rz”, teraz ponownie sprawdzana jest procedura przyznania tytułu. Według informacji gazety śląski wydział Prokuratury Krajowej również prześwietla drogę kariery Pawła Cz.

– Badamy uzyskanie doktoratu przez Pawła Cz. pod kątem plagiatu pracy, a także procedurę, w której uzyskał ten tytuł naukowy, i procedurę, w której następnie potwierdzono prawidłowość nadania tego tytułu – mówi „Rz” prok. Piotr Żak ze śląskiego pionu Prokuratury Krajowej, prowadzący śledztwo w sprawie afery Collegium Humanum.

Źródło:PAP

Najnowsze