Strona głównaWiadomościŚwiatSytuacja jest dramatyczna. Izrael ciągle pozostaje nieugięty

Sytuacja jest dramatyczna. Izrael ciągle pozostaje nieugięty

-

- Reklama -

Izrael w dalszym ciągu nakłada „bezprawne” ograniczenia na dostawy pomocy humanitarnej dla Strefy Gazy – oceniło we wtorek Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka (OHCHR). Oskarżeniom tym zaprzeczają zarówno Izrael, jak też USA, twierdząc, że restrykcje zostały złagodzone.

OHCHR powiadomiła o tym podczas konferencji prasowej w Genewie.

Już wcześniej ONZ alarmowała opinię publiczną o gwałtownie pogarszającej się sytuacji ludności cywilnej w Strefie Gazy, z której w październiku ubiegłego roku palestyńska organizacja terrorystyczna Hamas przeprowadziła atak na Izrael. Napastnicy zabili wówczas około 1200 osób i uprowadzili ponad 240 zakładników.

Izrael może więcej? Ambasador Palestyny w specjalnym wywiadzie dla „Najwyższego Czasu!” [VIDEO]

Według OHCHR przepływy pomocy humanitarnej – mimo wszelkich udogodnień w tym zakresie – nadal pozostają poniżej minimum wymaganego do zaspokojenia podstawowych potrzeb Palestyńczyków. – Izrael w dalszym ciągu nakłada bezprawne ograniczenia na wjazd i dystrybucję pomocy – powiedziała dziennikarzom rzeczniczka Biura Wysokiego Komisarza, cytowana przez agencję Reutera. Jak dodała, w trakcie operacji militarnych wojsko niszczy infrastrukturę cywilną.

Izrael, który twierdzi, że nie zatrzymuje na granicy pomocy humanitarnej, mierzy się z coraz większą presją społeczności międzynarodowej, odkąd 1 kwietnia armia tego państwa ostrzelała konwój amerykańskiej organizacji World Central Kitchen (WCK). Zginęło wówczas siedmioro wolontariuszy, w tym Polak.

Źródło:PAP

Najnowsze