Strona głównaWiadomościPolskaNarodowy Marsz Życia w Warszawie, a 16 czerwca duży marsz za życiem...

Narodowy Marsz Życia w Warszawie, a 16 czerwca duży marsz za życiem w Krakowie [VIDEO]

-

- Reklama -

Ulicami Warszawy przechodził Narodowy Marsz Życia organizowany pod hasłem „Niech żyje Polska!”. Ma to związek ze zgłoszonymi w parlamencie projektami proaborcyjnych ustaw. Miejscem docelowym był Plac Trzech Krzyży, gdzie zaplanowano także koncert.

Marsz poprzedziły Msze św. rozpoczynające o godzinie 11.00 w Archikatedrze Warszawskiej oraz w Katedrze Warszawsko-Praskiej. O 12.30 uczestnicy marszu ruszyli z Placu Zamkowego i przeszli Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem na Plac Trzech Krzyży.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Konferencja Episkopatu Polski, a za organizację odpowiada Fundacja Świętego Benedykta. Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prezes fundacji Grupa Proelio, mówiła w TV Republika, że „od tego, jak traktujemy dziecko, życie człowieka, zależą losy Polski”.

To tylko jedno z wydarzeń zaplanowanych w obronie życia poczętego, przeciw planom zabijania nienarodzonych. W trzecią niedzielę miesiąca, 16 czerwca odbędzie się także jedno z największych wydarzeń pro-life w Polsce, ale tym razem w Krakowie.

Na placu Matejki o godzinie 11:00 rozpocznie się marsz poparcia dla ochrony życia i wzmacniania polskiej rodziny.

Najnowsze