Strona głównaWiadomościPolskaNierówne starcie. Mazurek do Żukowskiej: Pani przegrywa walkę z logiką widowiskowo

Nierówne starcie. Mazurek do Żukowskiej: Pani przegrywa walkę z logiką widowiskowo [VIDEO]

-

- Reklama -

Gościem Roberta Mazurka była przedstawicielka Lewicy Anna Maria Żukowska. Po raz kolejny polityk poległa w starciu z logiką. Poszło, jak zazwyczaj, o mężczyzn i aborcję.

– Pani mówi, że aborcja to sprawa kobiet, a jednocześnie mówi Pani, cytuję, „zdarzają się sytuacje, że biologiczny mężczyzna rodzi dziecko” – wskazał Mazurek.

– No przecież nie cyborg – wtrąciła Żukowska.

– Pani w tym studiu mówi, że mężczyźni rodzą dzieci, a jednocześnie mówi, że aborcja dotyczy tylko kobiet. Halo! W końcu skoro mogę urodzić dziecko, to, posługując się Pani logiką, powinienem też decydować o aborcji – zauważył prowadzący.

– Jeżeli mogą, jeżeli mają macicę. Jeżeli mówimy o osobach, które są w trakcie np. korekty płci. Ale rozumiem, że nie chcemy wchodzić w takie zdarzenia, które się zdarzają zupełnie wyjątkowo – mówiła poseł.

– Pani mówi, że mężczyźni rodzą dzieci, pani mówi, że aborcja jest wyłącznie sprawą kobiet – kontynuował prowadzący.

– Aborcja jest sprawą tych osób, które są w ciąży i które mogą w ciążę zajść i które w związku z tym mogą ją usunąć, jeżeli będą miały taką decyzję, to powinny mieć wybór – szła w zaparte Żukowska.

– To dlaczego się Pani w tej sprawie wypowiada, bo Pani jednocześnie sama deklaruje, że jest po menopauzie i Pani nie może zajść w ciążę – wytknął jej niekonsekwencję dziennikarz.

– Dlatego się wypowiadam, że każda kobieta, która ma córkę, ma rodzinę jest to w obszarze jej zainteresowań i jest to jej doświadczenie – stwierdziła Żukowska.

– Każda kobieta, która ma córkę – a ja mam akurat dwie córki. Powinienem się wypowiadać dwa razy częściej niż Pani – skwitował Mazurek.

– Dobrze, ale ja byłam w ciąży i miałam rozważania takie w pewnym momencie, dlatego że pojawiło się podejrzenie, że jest bardzo poważne uszkodzenie płodu. Na szczęście ono się w późniejszych badaniach nie potwierdziło – wykręcała się poseł Lewicy.

– Nie rozumiem tej logiki, bo Pani – niech się Pani nie gniewa – na gruncie wyznaczonym nawet przez siebie, przegrywa walkę z logiką widowiskowo – podsumował prowadzący.

Źródło:RMF FM

Najnowsze