Strona głównaWiadomościPolskaKoalicja 13 grudnia chce przeczekać CPK. Nowy zarząd się ośmiesza

Koalicja 13 grudnia chce przeczekać CPK. Nowy zarząd się ośmiesza

-

- Reklama -

Propaganda koalicji 13 grudnia charakteryzuje się chęcią całkowitego rozmontowania „dorobku PiS”. Rozgonili media publiczne za cenę olbrzymiego spadku oglądalności, poszli na niezbyt zgodne z prawem „skróty” w „reformowaniu praworządności”, powołali komisje rozliczeniowe, itd., itp.

Problemem jest jednak kilka pomysłów PiS, które nadal cieszą się popularnością społeczną. W takich przypadkach taktyka jest inna. Koalicja 13 grudnia prowadzi tu politykę wyczekiwania (słynne „audyty”) i szeptaną propagandę, która ma zmienić stosunek Polaków do danego przedsięwzięcia.

Dotyczy to ostatnio np. rolników, których postulaty, dziwnym trafem popierał i PiS, i PO i PSL i Lewica. Winnego nie było, a jak był to gdzieś daleko, bo w Brukseli i Kijowie. Kiedy sytuacja wymaga jednak pójścia na „zwarcie” KE i PE, powoli sączy się w internecie propaganda skierowana przeciw rolnikom.

Podobnie jest z CPK. Na początku była mowa o całkowitej likwidacji projektu. Szybko się jednak wycofano i teraz mamy próbę rozwodnienia pomysłu, przytaczane są opinie relatywizujące potrzebę inwestycji, biadolenie nad Modlinem i Okęciem, cytowanie niepochlebnych dla CPK opinii szefa RyanAira, który ma własne interesy; itd.

Inwestycja jest jednak praktycznie wstrzymana i zapewne decydenci czekają na kolejne wyniki badania opinii publicznej. Nie można też wykluczyć nacisków niemieckich. Pewną ciekawostkę w tej sprawie sprzedał poseł PiS Marcin Horała, który odpowiadał za poprzedniej władzy za CPK.

Horała stawia pytanie – „dlaczego wojewoda nie wydał decyzji lokalizacyjnej dla CPK?” i odpowiada, że „wniosek wymagał uzupełnienia”. „CPK uzupełnia już 60 dni i złożyło wniosek o przedłużenie o kolejne 30 dni”. Dalej pyta – „Jaki brak wymaga wytężonej pracy przez 90 dni!!?”. Okazuje się, że chodzi o… mapę w skali 1:5000! Zdaje się, że taktyka przeczekania może się czasami zemścić.

Nowy zarząd się ośmiesza, a tymczasem w Baranowie ostatnie wybory przyniosły klęskę PO i duży sukces poprzedników…

Najnowsze