Strona głównaWiadomościPolitykaWybory do sejmików. Ten SONDAŻ wskazuje na wyrównaną rywalizację

Wybory do sejmików. Ten SONDAŻ wskazuje na wyrównaną rywalizację

-

- Reklama -

Minimalna różnica między PiS-em a PO i niewielkie różnice pomiędzy Trzecią Drogą, Lewicą oraz Konfederacją i Bezpartyjnymi Samorządowcami – oto wyniki sondażu IBRiS dla “Wydarzeń” Polsatu ostatniego dnia kampanii wyborczej.

Osoby biorące udział w badaniu zostały zapytane, na kogo planują oddać głos w wyborach do sejmików wojewódzkich. Najwyższy wynik uzyskało Prawo i Sprawiedliwość (26,3 proc.); Koalicja Obywatelska znalazła się na drugim miejscu z wynikiem 26,2 proc.

W sondażu IBRiS zwrócono uwagę, że różnica między PiS i KO wynosi zaledwie 0,1 proc.

Nieco większe, choć wciąż niewielkie różnice są pomiędzy trzema kolejnymi ogólnopolskimi ugrupowaniami. Na trzecim miejscu znajduje się wspólny komitet Trzeciej Drogi (PSL-Polska 2050), który może liczyć na 9,9 proc.

Na czwartym miejscu plasuje się Lewica z wynikiem 9,3 proc., na piątym Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy – 8,4 proc., a na szóstym Stowarzyszenie “Bezpartyjni Samorządowcy” – 4,4 proc.

Na komitety określone jako inne głos chce oddać 4,7 proc.

10,8 proc. osób pozostaje niezdecydowanych.

W wyborach samorządowych 2024 udział chce wziąć 66,2 proc. respondentów.

Badanie przygotował Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie „Wydarzeń” Polsatu, na próbie tysiąca osób w dniach 3-4 kwietnia. Wykorzystano technikę badania metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo.

Źródło:PAP/nczas.info

Najnowsze