Strona głównaWiadomościPolskaZakaz obowiązkowych prac domowych. Jasne zdanie Polaków

Zakaz obowiązkowych prac domowych. Jasne zdanie Polaków [SONDAŻ]

-

- Reklama -

Sondaż United Surveys dla „DGP” i RMF FM nie przynosi rządowi dobrych informacji. Polacy nie popierają forsowanych przez resort edukacji pomysłów. Ponad połowa ankietowanych jest przeciwna zakazowi obowiązkowych prac domowych.

Podczas badania zapytano Polaków czy są zwolennikami „proponowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zlikwidowania od kwietnia prac domowych”.

- Reklama -

Większość ankietowanych – 54,2 proc. – odpowiedziała negatywnie. W tym 30,9 proc. zdecydowanie nie jest zwolennikiem decyzji MEN, a 23,3 proc. raczej nim nie jest.

Pozytywnie o zmianach wypowiedziało się 40,9 proc. badanych. 27 proc. zadeklarowało się jako zdecydowani zwolennicy likwidacji prac domowych, a 13,9 proc. wybrało odpowiedź „raczej tak„.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

4,9 proc. Polaków wskazało odpowiedź „nie wiem, trudno powiedzieć”.

Jak zauważa „DGP”, zadeklarowanymi zwolennikami decyzji ministerstwa są najmłodsi ankietowani – ponad dwie trzecie badanych. „Z kolei na drugim biegunie są sześćdziesięciolatkowie, wśród których niemal 70 proc. jest przeciwnego zdania” – napisała gazeta.

Od 1 kwietnia zgodnie z nowymi przepisami w klasach I-III szkół podstawowych nie zadaje się prac domowych, z wyjątkiem ćwiczeń usprawniających motorykę małą. W klasach IV-VIII prace domowe nie są obowiązkowe, a zamiast oceny uczeń ma otrzymać informację, co zrobił dobrze, a co wymaga poprawy.

Sondaż United Surveys dla Dziennika Gazety Prawnej, Dziennik.pl, RMF FM i RMF24.pl wykonany został 22-23 marca 2024 r. na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich Polaków metodą CATI oraz CAWI.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze