Strona głównaWiadomościŚwiatUkraina rozmawia z Indiami ponad głowami Rosjan

Ukraina rozmawia z Indiami ponad głowami Rosjan

-

- Reklama -

Minister spraw zagranicznych Ukrainy, Dmytro Kułeba, przebywa z wizytą w Nowym Delhi w Indiach. Kijowowi udało się wynegocjować pomoc w odbudowie Ukrainy. Jest to niesamowita informacja, biorąc pod uwagę fakt, że Indie uważane są za sojusznika Rosji.

Indie wezmą udział w odbudowie Ukrainy po zakończeniu wojny z Rosją. Minister Kułeba spotkał się ze swoim indyjskim odpowiednikiem w Nowym Delhi.

Indie uważane są za jednego z najważniejszych partnerów Federacji Rosyjskiej, dlatego jest to zadziwiająca informacja.

– Ukraina prawdopodobnie stanie się największym placem budowy na świecie, a uczestnictwo indyjskich firm w byłoby mile widziane – powiedział Kułeba w rozmowie z „Financial Times”.

– Współpraca Indii z Rosją opiera się w dużej mierze na spuściźnie sowieckiej. Nie jest to jednak dziedzictwo, które przetrwa wieki. Jest to dziedzictwo, które wyparowuje – dodał polityk, komentując sprawę stosunków indyjsko-rosyjskich.

Indie są najludniejszym państwem świata. Choć w wielu obszarach jest to państwo Trzeciego Świata, to w innych kraj ten rozwija się w niesamowitym tempie i przejawia cechy globalnego mocarstwa.

Indie należą m.in. do BRICS wraz z Chinami i Rosją, ale jednocześnie współpracują na wielu płaszczyznach ze Stanami Zjednoczonymi. Z tego powodu czasem nazywa się je „obrotowym mocarstwem”.

Najnowsze