Strona głównaWiadomościPolskaFundusz Sprawiedliwości pod lupą. ABW prowadzi działania w całym kraju. Są pierwsze...

Fundusz Sprawiedliwości pod lupą. ABW prowadzi działania w całym kraju. Są pierwsze zatrzymania

-

- Reklama -

W całym kraju trwają przeszukania na polecenie prokuratorów zajmujących się badaniem wykorzystania środków z Funduszu Sprawiedliwości. Według nieoficjalnych informacji zatrzymano dotychczas cztery osoby. Patryk Jaki grzmi na sposób działania służb.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński poinformował, że funkcjonariusze ABW we wtorek w całym kraju realizują czynności zatrzymania osób i przeszukują kilkadziesiąt miejsc m.in. siedziby podmiotów gospodarczych. Chodzi o niewłaściwe wydatkowanie środków z Funduszu Sprawiedliwości za czasów ministra Zbigniewa Ziobry.

„26 marca 2024 r. na terenie całego kraju funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego realizują czynności zatrzymania osób oraz przeszukania kilkudziesięciu miejsc zamieszkania osób fizycznych i siedzib podmiotów gospodarczych. Przedmiotowe czynności zlecone zostały w ramach wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez śledczych z Prokuratury Krajowej w Warszawie dotyczącego przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych – tj. czynów z art. 231 § 1 i 2 k.k.” – poinformował Dobrzyński.

Dodał, że osoby zatrzymane zostaną przekazane do dyspozycji prokuratury, która będzie podejmować decyzje co do zastosowania ewentualnych środków zapobiegawczych.

Według informacji wyciekających z Prokuratury Krajowej, które przytacza „Wirtualna Polska”, dotychczas zatrzymano cztery osoby. Nie ujawniono personaliów tych osób, choćby ze skróconym nazwiskiem, ani pełnionych przez nich funkcji.

Patryk Jaki o „gangsterskich” metodach

Jak dotychczas służby nie odniosły się do zarzutów, jakie wytoczył europoseł z ramienia PiS Patryk Jaki. Polityk Suwerennej Polski, informując o przeszukaniach w domach polityków – Zbigniewa Ziobry, Michała Wosia, Marcina Romanowskiego i Dariusza Mateckiego – pisał o „gangsterskich” metodach zastosowanych w posiadłości Ziobry.

„Dziś rano na polecenie neoprokuratorów Tuska i Bodnara, służby włamały się do domu Z.Ziobro. Wybijali szyby i niszczyli dom. Wszystko pod jego nieobecność i leczenie w związku z nowotworem. Jego nieobecność była łatwa do ustalenia. Nie było nawet próby kontaktu – przecież umożliwiłby wejście, a telefon jest znany. To było jednak celowe. Gangsterskie działanie” – napisał na portalu Twitter/X Jaki. Więcej na ten temat poniżej.

Służby w domu Zbigniewa Ziobry. „Wybijali szyby i niszczyli dom”

 

Najnowsze