Strona głównaOpinieWipler: Z rodziną zastanawiamy się nad budową schronu

Wipler: Z rodziną zastanawiamy się nad budową schronu

-

- Reklama -

Przemysław Wipler z Nowej Nadziei wyznał w Polsat News, że wraz z rodziną rozmawia o tym, by zainwestować w schron.

Jak podało w niedzielę rano Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych na platformie X, „24 marca br. o godz. 4.23 doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej przez jedną z rakiet manewrujących wystrzelonych dzisiejszej nocy przez lotnictwo dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej”. „Celem wykonywanych uderzeń były miejscowości znajdujące się w zachodniej Ukrainie” – dodało.

„Obiekt wleciał w polską przestrzeń na wysokości miejscowości Oserdów (woj. lubelskie) i przebywał w niej przez 39 sekund” – napisano w komunikacie DO RSZ. Podkreślono, że w trakcie całego przelotu był obserwowany przez wojskowe systemy radiolokacyjne.

Minionej nocy obwód lwowski był obiektem rosyjskiego ataku rakietami i dronami. W całej Ukrainie ogłoszono alarm lotniczy.

Ta sprawa była przedmiotem rozmowy w Polsat News. Poseł Przemysław Wipler z Nowej Nadziei przyznał, że obecna sytuacja porusza go do tego stopnia, że wraz z rodziną zastanawia się nawet nad budową schronu.

– Cieszę się, że politycy uczą się na cudzych błędach. Moment, w którym znaleziono rakietę pod Bydgoszczą, to był moment, w którym Mariusz Błaszczak był trzecim najbardziej popularnym politykiem PiS, który miał najwyższe zaufanie, a po incydencie, z uwagi na to, jak źle zareagował (…) spadł do trzeciej dziesiątki – stwierdził poseł Konfederacji.

– Powiedzmy sobie szczerze, dla mnie to nie jest normalne, że siedzimy z rodziną i rozmawiamy, czy inwestować w schron przy domu, bo takie oferty relatywnie tanie się pojawiły – powiedział Wipler. – Co to są za czasy chore, w których rodziny ze sobą o tym rozmawiają, ale to jest polska rzeczywistość – dodał.

Najnowsze