Strona głównaWiadomościPolskaAkt oskarżenia przeciwko pracownikom ministerstwa. "Nie posiadali na tą działalność zgody"

Akt oskarżenia przeciwko pracownikom ministerstwa. „Nie posiadali na tą działalność zgody”

-

- Reklama -

Śląski pion PZ Prokuratury Krajowej skierował akt oskarżenia przeciwko trzem urzędnikom Ministerstwa Rozwoju i Technologii – Stanisławowi Z., Krzysztofowi S. i Tomaszowi K. Śledztwo było prowadzone wspólnie z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Prokuratura Krajowa przekazała, że prokurator zarzucił oskarżonym przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Czyny zarzucane oskarżonym zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator ustalił, że w latach 2011 – 2021 Stanisław Z., Krzysztof S. i Tomasz K. jako członkowie służby cywilnej – pracownicy Ministerstwa do Spraw Gospodarki, obecnie Ministerstwa Rozwoju i Technologii – działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej prowadzili odpłatne szkolenia dla przedsiębiorców, ubiegających się o wydanie od reprezentowanego przez nich organu kontroli – właściwego ministra do spraw gospodarki, decyzji administracyjnych, w tym o zgodę na obrót specjalny.

„W śledztwie ustalono, że oskarżeni nie posiadali na tą działalność zgody dyrektora generalnego właściwego ministerstwa, tym samym wykonywali ją wbrew przepisom, a więc wbrew zasadom bezstronności i bezinteresowności oraz dopuszczając do podejrzeń o konflikt między interesem publicznym i prywatnym” – przekazała PK.

Z ustaleń postępowania wynika, że oskarżeni przeprowadzili łącznie ponad 150 szkoleń, których wartość wynosiła ok. 0,5 miliona złotych.

Jest to już drugi akt oskarżenia w tej sprawie, poprzednio prokurator oskarżył Omara F. i Benedykta D. o pośredniczeniu w obrocie bronią, amunicją i technologią o przeznaczeniu wojskowym bez koncesji i przyjęciu z tego tytułu prowizji w łącznej kwocie 453 tysięcy EUR i 31 tysięcy PLN.

Źródło:PAP

Najnowsze