Strona głównaWiadomościŚwiatUkraina odpowiada na słowa papieża Franciszka o "białej fladze"

Ukraina odpowiada na słowa papieża Franciszka o „białej fladze”

-

- Reklama -

„Nasza flaga jest niebiesko-żółta. To flaga, dla której żyjemy, umieramy i triumfujemy. Nigdy nie podniesiemy żadnej innej flagi” – oświadczył w niedzielę szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba w reakcji na słowa papieża Franciszka, który w kontekście Ukrainy mówił „odwadze białej flagi, by negocjować”.

„Silniejszy jest ten, kto widzi sytuację, kto myśli o narodzie, kto ma odwagę białej flagi, by negocjować. Dzisiaj można negocjować przy pomocy potęg międzynarodowych. Słowo: negocjować jest odważne” – powiedział Franciszek w wywiadzie dla szwajcarskiej telewizji.

„Najsilniejszy jest ten, kto w walce dobra ze złem staje po stronie dobra, zamiast próbować stawiać je na równi i nazywać to +negocjacjami+” – zareagował na platformie X Kułeba.

„Jednocześnie, jeśli chodzi o białą flagę, znamy strategię Watykanu z pierwszej połowy XX wieku. Wzywam do unikania powtarzania błędów przeszłości i wspierania Ukrainy i jej mieszkańców w ich sprawiedliwej walce o życie” – napisał ukraiński minister spraw zagranicznych.

„Dziękujemy Jego Świątobliwości Papieżowi Franciszkowi za jego nieustanne modlitwy o pokój i nadal mamy nadzieję, że po dwóch latach wyniszczającej wojny w sercu Europy Papież znajdzie okazję do złożenia wizyty apostolskiej na Ukrainie, aby wesprzeć ponad milion ukraińskich katolików, ponad pięć milionów grekokatolików, wszystkich chrześcijan i wszystkich Ukraińców” – zaapelował Kułeba we wpisie opublikowanym po angielsku i ukraińsku.

Papież Franciszek do Ukrainy: „Kiedy widzisz, że jesteś pokonany, że sprawy nie idą dobrze, trzeba…”

Źródło:PAP

Najnowsze