Strona głównaWiadomościPolskaPrawo i Sprawiedliwość tam rządzi(ło). PKW odmówiła rejestracji list kandydatów PiS

Prawo i Sprawiedliwość tam rządzi(ło). PKW odmówiła rejestracji list kandydatów PiS

-

- Reklama -

Powiatowa Komisja Wyborcza odmówiła rejestracji list kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Powiatu Przeworskiego i to we wszystkich czterech okręgach. Powód – błąd formalny.

Podstawą odmowy rejestracji był fakt, że osoba upoważniona do rejestracji list była jednocześnie pełnomocnikiem innego komitetu, a kodeks wyborczy tego zabrania – powiedział przewodniczący Powiatowej Komisji Wyborczej w Przeworsku Marcin Raba.

Odmowa rejestracji list dotyczy wszystkich czterech okręgów. Na listach znalazło się 27 nazwisk.

Pełnomocnik komitetu wyborczego PiS w sobotę 2 marca zgłosił trzy listy kandydatów. W poniedziałek 4 marca czwartą i ostatnią. Tego samego dnia o godz. 16 mijał termin zgłaszania list kandydatów na radnych. „Program komputerowy sygnalizuje błędy. Gdy usiłowaliśmy zarejestrować listy kandydatów, program nam je odrzucił” – wyjaśniał Marcin Raba.

Powiatowa Komisja Wyborcza w Przeworsku podjęła uchwały dotyczące odmowy rejestracji list kandydatów PiS w środę wieczorem. W głosowaniu brało udział 10 osób. Od decyzji przysługuje odwołanie w ciągu dwóch dni od publikacji w Biuletynie Informacji Publicznej. Komitet wyborczy PiS może zaskarżyć uchwały do komisarza wyborczego w Przemyślu.

W kończącej się kadencji PiS rządziło w powiecie przeworskim. Starostą jest polityk tej partii Bogusław Urban. W ostatnich wyborach samorządowych na PiS w powiecie przeworskim zagłosowało 41,5 proc. wyborców.

Źródło:nczas.info/PAP

Najnowsze