Strona głównaWiadomościSportPolacy w skokach tuż za podium

Polacy w skokach tuż za podium

-

W norweskim Lahti odbył się w sobotę drużynowy konkurs skoków. Polacy trochę poprawili swoją pozycję w porównaniu z poprzednim konkursem i znaleźli się tuż za podium. Wygrali gospodarze.

Polacy starowali w składzie: Piotr Żyła, Maciej Kot, Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł. Zajęli czwarte miejsce. Ten konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich wygrali Norwegowie, przed Austriakami i Niemcami.

Norwegia zwyciężyła zdecydowanie. Drugich na podium Austriaków wyprzedzili o 25,7 pkt, Niemców o 53 pkt. Polakom do Niemców zabrakło 35,4 pkt. Był to dopiero drugi w tym sezonie konkurs drużynowy. Pierwszy rozegrano w styczniu w Zakopanem. Wówczas najlepsza była Austria. A Polska zajęła dopiero szóste miejsce.

Nie jest to złe miejsce Polaków, bo warto przypomnieć, że wczoraj w Lahti, w konkursie indywidualnym, do finałowej „30” awansował tylko Zniszczoł, który był 8. Pozostali zajęli miejsca dalsze: Maciej Kot 33., Kamil Stoch 36., Piotr Żyła 37., a Paweł Wąsek 41.

Konkurs piątkowy wygrał Słoweniec Lovro Kos, drugi był Niemiec Andreas Wellinger, a trzeci Japończyk Ryoyu Kobayashi.