Strona głównaWiadomościŚwiatWinnym pożarów lasów Amazonii miał być prezydent Bolsonaro, a okazuje się, że...

Winnym pożarów lasów Amazonii miał być prezydent Bolsonaro, a okazuje się, że za prezydenta Luli lasy płoną „rekordowo”

-

- Reklama -

W Brazylii odnotowano w lutym prawie 3000 pożarów lasów Amazonii. Padł tu rekord. Według zdjęć satelitarnych brazylijskiego Instytutu Badań Kosmicznych (INPE) w ciągu miesiąca zarejestrowano 2940 pożarów.

Okazuje się także, że w lutym w Brazylii, emisja CO2 związana z pożarami lasów osiągnęła najwyższy poziom od co najmniej dwóch dekad. To miesięczne rekordy od czasu rozpoczęcia takich pomiarów w 1999 r.

- Reklama -

Liczba 2940 pożarów to o 67% więcej niż w lutym roku 2007 (poprzedni rekord, w którym odnotowano 1761 pożarów). Przyczyną jest susza, ale trudno nie odnieść się i do polityki.

W czasach, kiedy Brazylią rządził prawicowy prezydent Jair Bolsonaro, każdy pożar lasu miał obciążać jego politykę. Zarzucano mu brak troski o ekologię, traktowanie lasów Amazonii po macoszemu i o proces ich wylesiania, razem z brakiem opieki nad „rdzenną ludnością”..

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Teraz rządzi idol lewicy Ignacio Lula da Silva, a pożary pustoszą las i nikt przytomny nie zwala na lewaka winy.

Źródło: AFP

spot_img

Najnowsze