Strona głównaWiadomościPolskaKto kłamie, Tusk czy Ukraińcy?

Kto kłamie, Tusk czy Ukraińcy?

-

- Reklama -

Ukraina nie zamknie granicy z Polską, nie prowadzimy negocjacji w tej sprawie – oświadczył w środę ukraiński wicepremier Ołeksandr Kubrakow. Dodał, że Kijów czeka na „odpowiednie decyzje” ze strony polskiego rządu, by sytuacja nie osiągnęła poziomu impasu.

„Ukraina nie zamierza zamknąć swoich granic z Polską. Nikt ze strony ukraińskiej nie prowadzi negocjacji w tej sprawie. Nasi ludzie walczą o swoje przetrwanie na wojnie z rosyjskim agresorem. Dla nas stabilna granica to kwestia przetrwania” – napisał wicepremier w serwisie X.

- Reklama -

„Mamy wielki szacunek do przyjaznej Polski i zaproponowaliśmy konstruktywne rozwiązania oraz podjęliśmy kroki, by obniżyć napięcia na granicy” – dodał wicepremier ds. infrastruktury.

Zaznaczył, że Kijów oczekuje „odpowiednich decyzji” ze strony polskiego rządu, by sytuacja nie osiągnęła poziomu impasu.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

W środę premier Donald Tusk poinformował, że prowadzone są rozmowy ze stroną ukraińską o całkowitym zamknięciu granicy na wymianę towarową. Jak jednak zaznaczył, byłoby to rozwiązanie tymczasowe i „bolesne” dla obu stron.

„Rozmawiamy także ze stroną ukraińską o czasowym zamknięciu granicy i zamknięciu w ogóle wymiany towarowej. O tym też będę rozmawiał jutro z polskimi rolnikami, ale takie rozwiązanie byłoby tylko tymczasowe i obustronnie bolesne” – powiedział Tusk.

„Jestem gotów podjąć decyzje nawet twarde, jeśli chodzi o granicę z Ukrainą, zawsze w porozumieniu z Kijowem, żeby nie było napięć niepotrzebnych między Warszawą a Kijowem, ale musimy znaleźć rozwiązanie, które będzie długotrwałe” – dodał.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze