Strona głównaOpiniePrezydent Duda dla BBC: Nie wierzę, że Rosja zaatakuje jakikolwiek kraj NATO...

Prezydent Duda dla BBC: Nie wierzę, że Rosja zaatakuje jakikolwiek kraj NATO [VIDEO]

-

- Reklama -

Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu brytyjskiej telewizji BBC. Polityk mówił o nowym pakiecie sankcji nałożonych na Federację Rosyjską.

W piątek Rada Unii Europejskiej zatwierdziła 13. pakiet sankcji gospodarczych na Federację Rosyjską. Nowe sankcje przyjęto w drugą rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

- Reklama -

W uzasadnieniu stwierdzono, że sankcje nałożone są na osoby odpowiedzialne „za dalsze prowadzenie nielegalnej, niesprowokowanej i nieuzasadnionej wojny agresywnej” oraz na osoby, które „zasadniczo tę wojnę popierają”.

Nie tylko Bruksela, ale także Waszyngton zamierza nałożyć nowe ograniczenia na Rosja. Stany Zjednoczone także przygotowały potężny pakiet 500 sankcji.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Z okazji przyjęcia pakietu brytyjska telewizja BBC przeprowadziła wywiad z polskim prezydentem Andrzejem Dudą.

– Sankcje oddziałują na Rosję, powodują bardzo poważne straty w rosyjskiej gospodarce, relatywne obniżenie poziomu życia, są dotkliwe dla rosyjskich oligarchów. Bardzo ograniczają możliwości rozwoju rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego. Sankcje są realizowane i trzeba je kontynuować. Trzeba uderzać w rosyjski rynek finansowy. Trzeba uderzać w rosyjski sektor bankowy. I dlatego uważam, że Europa powinna w tym kierunku prowadzić kolejne pakiety sankcji przeciwko Rosji. Powinna uderzać w czułe punkty, jakim jest eksport różnego rodzaju surowców – mówił Duda w rozmowie z Brytyjczykami.

– Na rachunkach na całym świecie są zgromadzone ogromne środki rosyjskie. Zostały one zablokowane i uważam, że powinny zostać wykorzystane na odbudowę Ukrainy – dodał.

– Nie wierzę, że Rosja zaatakuje jakikolwiek kraj NATO, że odważy się na otwartą wojnę z NATO, z Sojuszem Północnoatlantyckim – stwierdził polityk.

Źródło:BBC
spot_img

Najnowsze