Strona głównaWiadomościŚwiatNiewiarygodne, a jednak! Kierowca stracił za to prawo jazdy

Niewiarygodne, a jednak! Kierowca stracił za to prawo jazdy

-

- Reklama -

Mieszkaniec Como na północy Włoch zaskarżył wystawiony mu mandat połączony z decyzją o czasowym odebraniu prawa jazdy za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Odwołał się od tych kar, ponieważ zostały mu wymierzone, gdy szedł piechotą w kierunku samochodu.

Włoskie media nagłośniły we wtorek przypadek z Lombardii, gdzie 40-latek ze znajomym wyszedł z restauracji i ruszył w stronę samochodu. Tłumaczył, że podszedł do niego widząc, że strażnicy miejscy wypisują mandaty za parkowanie w zabronionym miejscu.

- Reklama -

Wtedy obu mężczyzn funkcjonariusze poddali na ulicy badaniu alkomatem. Właściciel auta został podwójnie ukarany – mandatem i czasowym odebraniem prawa jazdy w związku ze stwierdzeniem obecności alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowca próbował najpierw odzyskać prawo jazdy w miejscowej prefekturze, ale nie zdołał, choć argumentował, że został ukarany, gdy poruszał się pieszo i nie siedział za kierownicą. W związku z odmową zaskarżył kary u sędziego pokoju, który w oczekiwaniu na posiedzenie w jego biurze zawiesił je jako bezzasadne.

spot_img

Najnowsze