Strona głównaWiadomościPolskaLikwidator TVP idzie na całość. Żąda miliona złotych od TV Republika

Likwidator TVP idzie na całość. Żąda miliona złotych od TV Republika

-

- Reklama -

W poniedziałek Daniel Gorgosz, likwidator Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji, wezwał prezesa zarządu i redaktora naczelnego Telewizji Republika S.A.Tomasza Sakiewicza do zapłaty miliona złotych za naruszenie autorskich praw majątkowych do audycji „Jedziemy” – podała TVP.

W wezwaniu przedprocesowym Gorgosz domaga się „zaprzestania realizacji, emisji i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie, emitowanej obecnie na antenie Telewizji Republika audycji 'Jedziemy. Michał Rachoń’ oraz natychmiastowego usunięcia zarówno jej fragmentów jak i pełnych odcinków z serwisu Youtube oraz platform Facebook i X/Twitter, a także do zaprzestania wykorzystywania znaku słowno-graficznego (logotypu) produkowanego i rozpowszechnianego przez Telewizję Polską programu 'Jedziemy'”.

- Reklama -

„Likwidator Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji wzywa także Sakiewicza do zapłaty na rzecz Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) 100 tys. zł. w ramach zadośćuczynienia za dokonanie względem Telewizji Polskiej SA czynu nieuczciwej konkurencji, a także do pięciokrotnego opublikowania na antenie TV Republika, w porze nadawania programu 'Jedziemy. Michał Rachoń’ przeprosin w formie czterdziestosekundowego komunikatu” – czytamy na stronie centruminformacji.tvp.pl.

spot_img

Najnowsze