Strona głównaWiadomościŚwiatByły premier Holandii wraz z żoną poddali się eutanazji

Były premier Holandii wraz z żoną poddali się eutanazji

-

- Reklama -

Były premier Holandii Dries van Agt poddał się wraz ze swoją żoną eutanazji. Oboje mieli po 93 lata.

Założona przez van Agta organizacja praw człowieka „Forum Praw” powiadomiła, że były premier wraz żoną dali się zabić, czyli poddali eutanazji, w poniedziałek i zostaną pochowani podczas prywatnej ceremonii w Nijmegen na wschodzie Holandii.

- Reklama -

„Umarł wraz ze swoją ukochaną żoną Eugenią van Agt-Krekelberg, wsparciem i kotwicą, z którą był przez ponad 70 lat i którą zawsze nazywał 'moją dziewczyną’” – napisano ckliwie w komunikacie.

Para od pewnego czasu zmagała się z problemami zdrowotnymi. Były premier w 2019 roku doznał wylewu krwi do mózgu podczas wygłaszania przemówienia w czasie uroczystości poświęconej Palestyńczykom. Od tamtej pory nie odzyskał w pełni zdrowia.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Van Agt był premierem Holandii w latach 1977–1982. Związany z nurtem chadeckim znany był z barwnego języka, który często wzbogacał archaicznymi zwrotami.

„Swoim kwiecistym i wyjątkowym językiem, jasnymi przekonaniami i uderzającą prezencją Dries van Agt nadał kolor i treść holenderskiej polityce w czasach polaryzacji” – oświadczył obecny premier Holandii Mark Rutte.

Małżeństwo van Agt miało trójkę dzieci.

Eutanazja jest aktem zabójstwa, nawet jeśli jest dokonywana na prośbę chorego, ponieważ narusza świętość życia ludzkiego i prawo do życia, które jest podstawowym prawem człowieka. Jest aktem nieetycznym i niehumanitarnym, gdyż lekarz, który ma obowiązek leczyć i ratować życie, staje się wykonawcą śmierci.

Źródło:PAP/nczas.info
spot_img

Najnowsze