Strona głównaWiadomościŚwiatRybak popłynął po makrele, złapał 102-kilogramowego potwora

Rybak popłynął po makrele, złapał 102-kilogramowego potwora

-

- Reklama -

O wyjątkowym szczęściu może mówić rybak, który u wybrzeży południowego Tajwanu złowił ważącego 102 kg granika wielkiego – podał tajwański nadawca TVBS. To jak wygrana na loterii i świetna premia na koniec roku – powiedział rybak z wyspy Xiaoliuqiu, który sprzedał okaz za niemal 70 tys. dolarów tajwańskich (9 tys. złotych).

Według lokalnego stowarzyszenia rybaków Hung, który wybrał się w styczniu na połów makreli na małej gumowej tratwie, do wyciągnięcia ryby z wody musiał użyć ciężarówki z dźwigiem.

- Reklama -

„Czułem się tak szczęśliwy, jakbym wygrał na loterii” – powiedział Hung, dodając, że to również idealna premia przed Świętem Wiosny, jednym z najważniejszych świąt dla Tajwańczyków, które przypada w najbliższą sobotę.

Powiat Pingtung jest ważnym ośrodkiem hodowli graników wielkich, jednak dzikie okazy należą do rzadkości – zaznacza stowarzyszenie.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

(PAP)

spot_img

Najnowsze