Strona głównaWiadomościPolskaBędziemy deportować Ukraińców? Komentarz MSZ

Będziemy deportować Ukraińców? Komentarz MSZ

-

- Reklama -

Emerytowany dowódca Wojsk Lądowych, gen. Waldemar Skrzypczak, zaproponował w radiu TOK FM, by Polska w ramach wsparcia Kijowa deportowała na Ukrainę wszystkich ukraińskich mężczyzn. Portal Onet wysłał pytanie do polskiego MSZ-u, chcąc dowiedzieć się, czy takie ruchy są planowane.

Generał Skrzypczak stwierdził na antenie TOK FM, że Polska, wspierając Kijów, powinna odesłać na Ukrainę ukraińskich mężczyzn.

– To musi być inicjatywa w stosunku do rządów w Warszawie, Paryżu, Pradze i wszędzie tam, gdzie przebywają. Te rządy powinny pomóc Kijowowi dokonać deportacji –
powiedział emerytowany wojskowy.

- Reklama -

Portal Onet zapytał Ministerstwo Spraw Zagranicznych, czy planuje planuje deportację ukraińskich rekrutów.

Centrum Informacyjne Rządu odesłało następującą odpowiedź: „W odniesieniu do kwestii związanych z poborem do wojska Ukraińców przebywających za granicą, w tym na terytorium Polski, jesteśmy świadomi obecnej sytuacji i problemu, jaki stwarza ona dla strony ukraińskiej. Rozważamy, w jaki sposób możemy wesprzeć stronę ukraińską. Uważamy, że optymalnym rozwiązaniem byłoby uregulowanie tych kwestii na szczeblu europejskim” — czytamy.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Dalej Onet informuje, że „w MSWiA nie są prowadzone prace w tym zakresie”.

Z wolnościowego punktu widzenia deportacja, o ile dana osoba nie popełniła przestępstwa lub nie jest nielegalnym migrantem, jest niedopuszczalna. Tak samo przymusowy pobór jest, z punktu widzenia idei wolnościowych, nowoczesną formą niewolnictwa.

„Czym jest wojna, jeśli nie masowym mordem w skali niemożliwej do osiągnięcia przez prywatną policję? Czym jest pobór, jeśli nie masowym niewolnictwem? Czy można sobie wyobrazić prywatną formację policyjną, której uszłoby na sucho popełnienie choćby maleńkiej części tego, co państwa robią bezkarnie, rutynowo, rok po roku i stulecie po stuleciu?” – pisał wolnościowy klasyk Murray Rothbard.

Źródło:Onet, NCzas
spot_img

Najnowsze