Strona głównaWiadomościPolitykaSzumne zapowiedzi, a w praktyce... Konfederacja: Tusk okłamał przedsiębiorców

Szumne zapowiedzi, a w praktyce… Konfederacja: Tusk okłamał przedsiębiorców [VIDEO]

-

- Reklama -

Posłowie Konfederacji ostro skrytykowali działania premiera Donalda Tuska oraz jego rządu. Witold Tumanowicz i Grzegorz Płaczek przedstawili szereg argumentów, które wskazują na rzekome kłamstwa i niezrealizowane obietnice dotyczące obniżek podatków dla przedsiębiorców.

Tumanowicz zaznaczył, że Donald Tusk „znowu okłamał Polaków”, szczególnie w kontekście obietnic obniżek podatków. Rząd opublikował odpowiedzi Premiera na pytania do expose, a jeżeli ktoś liczył na obniżki podatków, to musiał się bardzo rozczarować.

- Reklama -

Obietnica podniesienia kwoty wolnej od podatku z 30 tys. do 60 tys. spotkała się z wymijającą odpowiedzią, co zdaniem Konfederacji świadczy o braku chęci do realizacji tego postulatu. Projekt posłów Konfederacji dotyczący podniesienia kwoty wolnej nadal czeka na procedowanie, co budzi niezadowolenie przedstawicieli tej partii.

Później posłowie Konfederacji skupili się na obietnicach dotyczących zmiany zasad rozliczania składki zdrowotnej. Przedsiębiorcom obiecano powrót do zryczałtowanej kwoty składki oraz przywrócenie jej częściowego odliczenia od PIT. Jednak, jak zaznaczono, rząd znowu przedstawił wymijającą odpowiedź, argumentując koniecznością przeprowadzenia analiz i szeroko zakrojonych konsultacji, bez podania konkretnego terminu realizacji obietnicy. Konfederacja jednoznacznie domaga się zmiany zasad rozliczania składki zdrowotnej.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Płaczek przypomniał obywatelom pierwszy rząd Tuska, który obiecywał obniżki podatków, a w zamian wprowadził podwyżki. Teraz, jego, sytuacja powtarza się. Obietnica tzw. kasowego PIT dla najmniejszych przedsiębiorców spotkała się z brakiem realizacji, co jest według Konfederacji nie do zaakceptowania, zwłaszcza w kontekście trudności finansowych wielu przedsiębiorców.

Konfederacja zaznacza również, że obietnica obniżki stawki VAT dla sektora beauty z obecnych 23% do 8% również nie została zrealizowana. Odpowiedź rządu, że podatek ten jest istotnym dochodem państwa, nie satysfakcjonuje przedstawicieli Konfederacji, którzy domagają się obniżenia podatku dla branży beauty do 8%.

Podsumowując konferencję prasową, przedstawiciele Konfederacji oskarżyli Donalda Tuska o brak realizacji obietnic i kłamstwa wobec społeczeństwa. Wzywają Tuska do skonkretyzowania działań rządu oraz do natychmiastowego podjęcia kroków w kierunku obniżek podatków i ułatwień dla przedsiębiorców.

spot_img

Najnowsze