Strona głównaWiadomościPolskaWąsik i Kamiński odnalezieni

Wąsik i Kamiński odnalezieni [FOTO]

-

- Reklama -

We wtorek media obiegła informacja, że policja próbowała zatrzymać Macieja Wąsika w jego domu. Polityka jednak tam nie było. Wraz z Mariuszem Kamińskim pojawił się jednak w Pałacu Prezydenckim podczas uroczystości powołania doradców prezydenta.

Kancelaria Prezydenta opublikowała na portalu X zdjęcia z uroczystości powołania Błażeja Pobożego oraz Stanisława Żaryna na doradców Prezydenta RP. Znajdują się na nich Wąsik i Kamiński. Nie jest to zaskoczenie, bowiem już wcześniej było wiadomo, że zostali zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego.

– Macie panowie za sobą wielkie doświadczenie i cechujecie się rzetelnością wykonywania powierzonych zadań. Najlepszym dowodem na Wasz propaństwowy patriotyzm jest to, że współpracowaliście w ostatnich latach z Ministrami Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem – mówił cytowany na portalu X prezydent Andrzej Duda.

– Naszym zadaniem jest praca dla Rzeczypospolitej Polskiej. Nie mam wątpliwości, że zrealizujecie tę misję jak najlepiej – dodał.

W poniedziałek sąd wykonawczy wydał nakaz aresztowania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Przygotowano dokumentację wykonawczą, w tym nakazy doprowadzenia skazanych Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika do jednostek penitencjarnych – poinformował w poniedziałek Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia.

Były szef CBA i były minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński oraz jego były zastępca Maciej Wąsik zostali skazani 20 grudnia ub.r. prawomocnym wyrokiem na dwa lata pozbawienia wolności w związku z tzw. aferą gruntową.

Sprawa wróciła na wokandę po ponad ośmiu latach w związku z czerwcowym orzeczeniem Sądu Najwyższego. Na początku czerwca br. SN w Izbie Karnej, po kasacjach wniesionych przez oskarżycieli posiłkowych, uchylił umorzenie sprawy b. szefów CBA dokonane jeszcze w marcu 2016 r. przez Sąd Okręgowy w Warszawie w związku z zastosowanym przez prezydenta Andrzeja Dudę prawem łaski wobec wówczas nieprawomocnie skazanych b. szefów CBA i przekazał sprawę SO do ponownego rozpoznania.

Najnowsze