Strona głównaWiadomościPolityka"Bez reguł ani ograniczeń". Szef Hezbollahu zapowiada wojnę totalną, jeśli...

„Bez reguł ani ograniczeń”. Szef Hezbollahu zapowiada wojnę totalną, jeśli…

-

- Reklama -

Szef libańskiej szyickiej organizacji Hezbollah zapowiedział, że jeżeli Izrael rozpocznie wojnę z Libanem, to Hezbollah będzie walczył „bez reguł ani ograniczeń”. Było to pierwsze wystąpienie Hasana Nasrallaha od czasu, jak jeden z liderów Hamasu, Saleh al-Arouri, zginął we wtorek w zamachu, do którego doszło na przedmieściach Bejrutu, poinformowała agencja Reutera.

W trakcie telewizyjnego przemówienia Nasrallah nazwał atak na al-Arouriego „rażącą izraelską agresją”.

Choć Izrael nie przyjął odpowiedzialności za zamach, powszechnie uważa się, że to właśnie on stoi za atakiem. Izrael, który prowadzi wojnę z terrorystycznym Hamasem w Strefie Gazy, mógł również chcieć wysłać Hezbollahowi sygnał, że jest w stanie dosięgnąć wroga nawet w dzielnicy uznawanej za szyicką twierdzę Hezbollahu – stwierdziła agencja.

Nasrallah zapewnił, że bojownicy Hezbollahu są gotowi rozpocząć wojnę totalną w przypadku napaści Izraela na Liban, a „jeżeli ktoś myśli o wojnie z nami – pożałuje”. Oświadczył też, że w rezultacie ostatnich wydarzeń w regionie Izrael osłabł, a USA zostały obnażone jako „największy gwałciciel prawa międzynarodowego”.

(PAP)

Najnowsze