Strona głównaWiadomościPolskaWicepremier się skompromitował. Infolinia, o której opowiadał, nie istnieje

Wicepremier się skompromitował. Infolinia, o której opowiadał, nie istnieje [VIDEO]

-

- Reklama -

Minister cyfryzacji wicepremier, Krzysztof Gawkowski (Lewica), na antenie RMF FM opowiadał o specjalnej infolinii. Gdy jednak prowadzący Robert Mazurek zadzwonił pod wskazany numer, okazało się, że infolinia nie istnieje.

Wicepremier Gawkowski był gościem w „Porannej rozmowie” Roberta Mazurka w RMF FM. Minister cyfryzacji w warszawskim rządzie opowiadał o infolinii dedykowanej osobom, które kliknęły w podejrzany link.

Polityk Lewicy twierdził, że rzeczona infolinia jest dostępna całą dobę. Gawkowski zasugerował nawet, że można to sprawdzić.

Minister nie spodziewał się chyba, że prowadzący rzeczywiście chwyci za telefon i wybierze wskazany numer, a tak właśnie się stało. Gdy redaktor zadzwonił, okazało się, że numer nie działa.

Zmieszany polityk najpierw poradził Mazurkowi wpisanie prefiksu kierunkowego, jednak sytuacja i tym razem się powtórzyła.

Wicepremier zasugerował, że może to z telefonem dziennikarza jest coś nie tak, jednak żadnemu z pracowników studia także nie udało się dodzwonić.

Ponadto ustalono, że numer „infolinii” jest przystosowany jedynie do odbierania wiadomości tekstowych i w ogóle nie da się pod niego zadzwonić.

Źródło:RMF FM

Najnowsze