Strona głównaWiadomościŚwiatTrwała impreza dziennikarzy BBC. Nagle ktoś wrzucił granat...

Trwała impreza dziennikarzy BBC. Nagle ktoś wrzucił granat… [FOTO]

-

- Reklama -

Do baru w Rydze, w którym trwała w sobotę wieczorem impreza z udziałem dziennikarzy rosyjskiej redakcji BBC, ktoś wrzucił granat ćwiczebny – poinformował niezależny rosyjski portal Nowaja Gazieta.Jewropa. Nikt nie został poszkodowany. Reporterzy uważają, że incydent miał związek z ich działalnością zawodową.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 23 (22 w Polsce), gdy w barze zostali już prawie sami dziennikarze. Mężczyzna otworzył drzwi do lokalu, a następnie zajrzał do środka i rzucił reporterom pod nogi granat RGD-5 – relacjonował świadek, cytowany przez portal.

- Reklama -

Granat wybuchł, ogłuszając kilka osób. Dziennikarzom udało się zapisać numer rejestracyjny samochodu, którym uciekł sprawca.

Według reporterów incydent ma związek z ich działalnością zawodową. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nikt nie został ranny.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Po rozpoczęciu przez Rosję w lutym 2022 roku inwazji przeciwko Ukrainie na Łotwę przeniosło się wielu rosyjskich dziennikarzy i redakcji.

spot_img

Najnowsze