Strona głównaWiadomościŚwiatElon Musk powitany, jak gwiazda rocka. "Niech żyją ludzie!"

Elon Musk powitany, jak gwiazda rocka. „Niech żyją ludzie!”

-

- Reklama -

Przedsiębiorca, miliarder Elon Musk został powitany niemal jak gwiazda rocka podczas politycznego wydarzenia zorganizowanego w Rzymie przez partię premier Włoch Giorgii Meloni- Bracia Włosi. Tak jego sobotni udział w spotkaniu w Zamku Świętego Anioła oceniają włoskie media dodając, że było to „wielki show”.

Musk przybył z synem na ręku na organizowane od 1998 roku polityczne forum pod nazwą Atreju, uchodzące swego czasu za święto młodych polityków. Jedną z jego inicjatorek była Giorgia Meloni.

Nazwa pochodzi od imienia jednego z bohaterów „Niekończącej się opowieści”- książki Michaela Ende, która została sfilmowana w 1984 roku. Jak wyjaśnili pomysłodawcy, ten młody bohater uosabia zaangażowanie w codzienne życie przeciwko wrogowi niszczącemu młodość, jej energię i ideały.

Na spotkania Atreju zapraszenia otrzymują politycy różnych opcji. W tym roku otrzymał je też Elon Musk.

Biznesmen, pochodzący z RPA, który wszedł na scenę z jednym ze swych 11. dzieci, zachęcał Włochów do tego, by mieli ich dużo, a także do obrony wolności przekonań.

Obrońcom środowiska zarzucał, że sieją strach i „pozbawiają nadziei” w sprawie kryzysu klimatycznego oraz, że „demonizują” ropę naftową i gaz.

Poruszył także takie tematy, jak 'nie’ dla nielegalnej imigracji, sprzeciw wobec politycznej poprawności i cenzurze oraz zbiurokratyzowanej Europy. Jego wypowiedzi przyjmowano brawami.

Wzniósł na zakończenie okrzyk „Niech żyją ludzie!”.

Wśród gości Atreju był również premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak.

Źródło:nczas.info/PAP

Najnowsze