Strona głównaWiadomościPolskaPolicjanci z Archiwum X rozwiązali sprawę morderstwa sprzed 26 lat

Policjanci z Archiwum X rozwiązali sprawę morderstwa sprzed 26 lat

-

- Reklama -

Policjantom z Archiwum X po raz kolejny udało się rozwiązać sprawę z zamierzchłej przeszłości. Tym razem odnaleźli sprawcę mordu, który miał miejsce na gdańskiej Zaspie 26 lat temu.

26 lat temu, w maju 1997 roku, na gdańskiej Zaspie odnaleziono zwłoki młodego listonosza. Ciało złożone było w bagażniku samochodu.

Policja ustaliła wówczas, że mężczyźnie skradziono kilka tysięcy złotych. Mundurowi zabezpieczyli ślady, które nie dawały jednak specjalnych szans na rozwiązanie sprawy. Po 7 miesiącach śledztwo zostało umorzone.

Do tajemniczego morderstwa w 2021 roku powróciła Prokuratura Regionalna w Gdańsku. Sprawę powierzono policjantom z Zespołu do Spraw Przestępstw Niewykrytych Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, czyli tak zwanego Archiwum X.

Ponownie zbadano materiały dowodowe – tym razem z użyciem najnowszej technologii. Jeszcze raz przesłuchano także bliskich zamordowanego.

Na tej podstawie śledczy wytypowali podejrzanego. To 52-latek, który w tamtym czasie był karany za napaści na listonoszy.

Mężczyźnie postawiono zarzuty i zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

14 grudnia zespół prasowy Policji Pomorskiej poinformował, że do Sądu Okręgowego w Gdańsku przekazano akt oskarżenia.

„Zbrodnia zabójstwa zagrożona jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności” – przypominają funkcjonariusze.

Najnowsze