Strona głównaWiadomościPolitykaKorwin-Mikke wyszedł ze szpitala! "Już myśli o założeniu nowej partii"

Korwin-Mikke wyszedł ze szpitala! „Już myśli o założeniu nowej partii”

-

- Reklama -

Założyciel „Najwyższego Czas-u!” Janusz Korwin-Mikke opuścił już szpital, do którego trafił tydzień temu. Prezes-założyciel Nowej Nadziei „już myśli o założeniu nowej partii” – informuje „Super Express”.

Przypomnijmy, że Korwin-Mikke trafił do szpitala w połowie listopada i pozostawał w placówce przez tydzień. Były poseł szybko poinformował wówczas w mediach społecznościowych, o tym jak się czuje i zdradził z jakiego powodu wylądował w szpitalu.

„Jak to był ujął śp. Marek Twain: „Pogłoski o mojej śmierci są mocno przesadzone”. O mojej ciężkiej chorobie – też. Mam zapalenie trzustki, jestem pod dobrą opieką – i wyraźnie mi się poprawia. Spoko!” – napisał Korwin-Mikke na portalu X.

Po tygodniu obecności w szpitalu odebrała go z niego żona Dominika. W czasie pobytu w placówce Korwin-Mikke nie mógł nic jeść, ani pić. – Czuję się dobrze. W szpitalu nic nie jadłem tylko dawali mi kroplówki – zdradził.

Mimo tego, Korwin-Mikke dość szybko wrócił do aktywności w Internecie, publikując treści m.in. na portalu X. – Kiedy poczułem się lepiej, mogłem pracować na laptopie, pisać, czytać – powiedział polityk.

Portal se.pl, który poinformował o powrocie Korwin-Mikkego do domu, dodał: „były lider Konfederacji nie zamierza zwalniać tempa. Już myśli o założeniu nowej partii”.

Nowa partia Korwin-Mikkego

O pomyśle założenia nowej partii Korwin-Mikke poinformował na początku listopada. Wówczas zamieścił w swoich mediach społecznościowych pytanie, „kto byłby chętny wstąpić do jego nowej partii?”.

Niedługo później prezes-założyciel poinformował, że spotkał się z dużym odzewem ze strony sympatyków. W rozmowie z Dominikiem Cwikłą w wRealu24 zdradził, że jego potencjalna partia liczyłaby już wówczas „paruset” członków. – Zaczynamy być porównywalni z liczbą członków Nowej Nadziei, tak że to jest dobrze – mówił Korwin-Mikke.

Korwin-Mikke liczy szable nowej partii. „Starczy, żeby startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego” [VIDEO]

Do możliwości utworzenia partii przez Korwin-Mikkego odniósł się w rozmowie z Mediami Narodowymi redaktor naczelny „Najwyższego CZAS!”-u dr Tomasz Sommer. W jego ocenie nie jest to niemożliwe, zastrzegł jednak, że mogą pojawić się pewne trudności.

Prezes odmłodniał, ale jednocześnie trafił do szpitala w zeszłym tygodniu i wczoraj dopiero wyszedł, więc ten proces młodnienia został niestety troszeczkę wstrzymany, więc trudno powiedzieć – powiedział Sommer.

Nowa partia Korwin-Mikkego? Sommer: Podstawą sukcesu byłby… [VIDEO]

Najnowsze