Strona głównaOpinieBosak: Stolik został wywrócony

Bosak: Stolik został wywrócony

-

- Reklama -

„Wywrócenie stolika” było jednym z haseł Konfederacji w kampanii wyborczej. Lider Ruchu Narodowego i współprzewodniczący Konfederacji Krzysztof Bosak twierdzi, że „stolik został wywrócony”. Wyborcy chyba jednak nie na to liczyli.

Autorem hasła o wywróceniu stolika był Sławomir Mentzen. „Stolik” symbolizował w tym haśle władzę PO-PiS-u, która miała zostać wywrócona przez fakt, że powstanie rządu będzie zależne od Konfederacji.

Nic takiego się jednak nie wydarzyło. Rząd zostanie zbudowany niezależnie od tego, co Konfederacja o tym sądzi.

Niektórzy po wyborach złośliwie komentowali, że to Konfederacja wywróciła się o stolik, zamiast wywrócić stolik.

Tymczasem lider narodowców, Krzysztof Bosak, powrócił do tego hasła w kontekście niewybrania Elżbiety Witek na marszałka.

Narodowiec przypomniał, że nie wszyscy konfederaci głosowali „za” kandydatką PiS-u. Przeciwko byli np. posłowie Grzegorza Brauna.

– Trzeba przyznać, że Elżbieta Witek jest osobą niezwykle kontrowersyjną, ponieważ po prostu zachowała się bardzo niesprawiedliwie jako marszałek Sejmu. Ja osobiście też tak uważam, natomiast ze względu na jakąś taką wzajemność zagryzłem zęby i zagłosowałem „za” – powiedział wicemarszałek Bosak.

Jednocześnie narodowiec twierdzi, że PiS powinien dostać swojego wicemarszałka. – Uważam nawet, że PiS, wystawiając tak zgraną twarz jak Witek, robi nam przysługę, bo wiadomo, że odmłodzone PiS z nowymi twarzami to trudniejszy konkurent – stwierdził prezes Ruchu Narodowego.

Stolik został wywrócony. To widać po minach Mateusza Morawieckiego i Elżbiety Witek. Oni dzielili i rządzili przez osiem lat – powiedział narodowiec.

Źródło:Radio WNET

Najnowsze