Strona głównaWiadomościPolskaNie żyje Maciej Damięcki. Aktor żegnany przez dzieci

Nie żyje Maciej Damięcki. Aktor żegnany przez dzieci

-

- Reklama -

Nie żyje aktor Maciej Damięcki. Informację o śmierci aktora podały jego dzieci Matylda i Mateusz Damięccy w mediach społecznościowych.

W piątek 17 listopada w wieku 79 lat zmarł Maciej Damięcki. O śmierci aktora poinformowały jego dzieci, Matylda i Mateusz Damięccy za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Syn Macieja Damięckiego zamieścił na swoim profilu na Facebooku czarno-białe zdjęcie ojca z krótkim podpisem: „Pa Tato”. Na podobny gest zdobyła się Matylda Damięcka. Córka zmarłego opublikowała własnoręczny portret ojca i dopisała „Pa Tatku”.

Damięcki zagrał w takich hitach jak „Szatan z siódmej klasy”, „Stawka większa niż życie”, „Rzeczpospolita babska”, „Chłopi”, „Rozmowy kontrolowane”, „Dom”, „Ekstradycja”. W ostatnich latach było kojarzony z serialami „Plebania”, „M jak miłość”, „Bodo”. Po raz ostatni na ekranie aktor wystąpił w świątecznym filmie „Uwierz w Mikołaja”.

„Z największym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Przyjaciela Macieja Damięckiego, który od samego początku współtworzył nasz serial. Dziękujemy Ci za Twój uśmiech, ciepło i życzliwość, jaką nas zawsze otaczałeś. Rodzinie składamy najszczersze kondolencje” – czytamy na oficjalnym profilu serialu „M Jak Miłość”

Przyczyna śmierci aktora jest jeszcze nieznana.

Z dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej wynika, że od 1973 roku Damięcki był tajnym współpracownikiem PRL-u o pseudonimie „Bliźniak”. Został „zwerbowany” po tym, jak po pijaku spowodował wypadek. Aby nie stracić pracy w teatrze i telewizji, donosił na osoby ze świata kultury. W 2007 roku Damięcki przyznał, że współpracował z SB. Zapewniał, że nikogo nie skrzywdził.

Najnowsze