Strona głównaWiadomościŚwiat„Kryminałki” z gatunku tych, co to się „filozofom nie śniły”

„Kryminałki” z gatunku tych, co to się „filozofom nie śniły”

-

- Reklama -

W Paryżu, imigrant, który otrzymał wcześniej nakaz opuszczenia terytorium Francji (tzw. OQTF) został właśnie oskarżony o dwa gwałty. Doszło do nich w sobotę 11 listopada. Na razie obywatel Republiki Środkowoafrykańskiej został osadzony w areszcie we Fleury-Mérogis.

25-letni mężczyzna jest podejrzany o zgwałcenie dwóch kobiet w sobotę 11 listopada w Paryżu. Gwałtów dokonał w jednym budynku, chociaż w różnych jego częściach. Około godziny 16:00 dorwał w holu idącą do pracy 19-letnią opiekunką do dzieci i zmusił ją przy użyciu noża do seksu oralnego.

- Reklama -

Inna młoda kobieta, lat 27, została zaatakowana w podobnych okolicznościach na dziedzińcu rezydencji przy rue Vézelay w 8. dzielnicy, gdzie mieszka. Ofiara była duszona i przygwożdżona do ziemi, a później zgwałcona.

Funkcjonariusze mobilnej jednostki interwencyjnej i ochrony (UMIP) policji, późnym popołudniem zauważyli domniemanego sprawcę na Avenue des Champs-Élysées. Dokonano zatrzymania, a mężczyzna został rozpoznany przez ofiary.

Podobny przypadek miał miejsce w departamencie Yvelines. Tam kobieta została zgwałcona przez mężczyznę poznanego na… muzułmańskim portalu społecznościowym „Muzz” 1 listopada. Niejaki Aymen N. spotkał się z kobietą, ale ta odrzuciła jego zaloty. Wtedy zmusił ją siłą do „czynności seksualnych”. Policja złapała sprawcę dzięki informacjom z portalu „Muzz”.

Inny przypadek, który wzbudził oburzenie związków policji, miał miejsce w Nantes. Tam policjant próbował zatrzymać złodzieja samochodu, ale ten potrącił funkcjonariusza, który upadł i miał wstrząśnienie mózgu.

Kierowca skradzionego samochodu został skazany na… 35 godzin prac społecznych. Prokuratura żądała roku więzienia, chociaż w zawieszeniu. Związkowcy policyjni przypomnieli, że „jeśli chodzi o wyroki skazujące funkcjonariuszy policji to sankcje są surowe, ale w drugą stronę bywa raczej odwrotnie”. To kolejny dowód na to, że lewicowe poglądy i swoisty laksyzm wobec przestępców głęboko wsiąkły w fundamenty wymiaru sprawiedliwości wielu krajów.

Najnowsze