Strona głównaWiadomościŚwiatW stroju bizona wdarł się do Kapitolu. Szaman QAnon startuje w wyborach...

W stroju bizona wdarł się do Kapitolu. Szaman QAnon startuje w wyborach z list Partii Libertariańskiej

-

- Reklama -

Jacob Chansley, znany pod pseudonimem szaman QAnon lub Jake Angeli, który był jedną z osób, które weszły w 2021 roku do Kapitolu w Waszyngtonie, wystartuje do Kongresu z list Partii Libertariańskiej.

Jacob Chansley to aktor, który znany jest pod pseudonimami Jake Angeli i szaman QAnon. Mężczyzna zdobył dużą rozpoznawalność, gdy wraz z poplecznikami Donalda Trumpa wdarł się w 2021 roku do Kapitolu. Na tle innych osób wyróżniał się futrzaną czapką z rogami bizona, gołym torsem i tatuażami.

Jak pisaliśmy na zablokowanym portalu NCzas.com, Chansley należy „do organizacji tajemniczego QAnona, czyli osoby, która według jej popleczników, ma dostęp do najsilniej strzeżonych tajemnic USA, posiada poświadczenie bezpieczeństwa typu Q, i udostępnia je za pomocą serwisów internetowych, które zapewniają całkowitą anonimowość”.

„Według członków tej para-organizacji (trudno to zdefiniować – red.) Donald Trump wraz z Siłami Zbrojnymi Stanów Zjednoczonych rozpracowuje ogólnoświatową grupę przestępczą zajmującą się m.in. handlem nieletnimi” – wyjaśnialiśmy.

Czytaj więcej na NCzas.com: Kim jest człowiek w skórze bizona, który wdarł się do Kapitolu? To szaman tajemniczej organizacji

Nie jest już szamanem

Po odbyciu 27 z 41 miesięcy kary więzienia, na które został skazany, w marcu 2023 roku Chansley został przeniesiony do ośrodka resocjalizacyjnego w Phoenix. Po przejściu resocjalizacji mężczyzna wyraził skruchę, wyrzekł się ruchu QAnon i porzucił bycie szamanem tej organizacji.

Teraz były aktywista tajemniczego ruchu chce zostać politykiem. Angeli najprawdopodobniej wystartuje w przyszłorocznych wyborach do Kongresu z ramienia Partii Libertariańskiej.

Chansley złożył już odpowiednie dokumenty w biurze sekretarza tej partii w Arizonie.

Najnowsze