Strona głównaOpinieDeklaracja Wiplera. Zdradza, czy Konfederacja poprze nowy rząd Morawieckiego

Deklaracja Wiplera. Zdradza, czy Konfederacja poprze nowy rząd Morawieckiego

-

- Reklama -

Żaden z posłów Konfederacji nie poprze Mateusza Morawieckiego przy uzyskiwaniu wotum zaufania – zapowiedział Przemysław Wipler. Jego zdaniem powierzenie przez prezydenta misji sformułowania rządu obecnemu premierowi to decyzja, która nie zaskakuje.

Prezydent Andrzej Duda poinformował w poniedziałkowym orędziu, że po analizie i przeprowadzonych konsultacjach postanowił powierzyć misję sformowania rządu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

„Bez zaskoczeń” – powiedział Wipler, komentując tę decyzję.

„Żaden z posłów Konfederacji oczywiście w żadnym wariancie nie poprze Mateusza Morawieckiego przy uzyskiwania wotum zaufania” – zapowiedział poseł Konfederacji.

Prezydent Andrzej Duda poinformował też, że zdecydował o powierzeniu funkcji marszałka seniora posłowi Markowi Sawickiemu z PSL. Jak uzasadnił prezydent, Sawicki ma najdłuższy staż parlamentarny i dał się poznać jako człowiek dialogu.

„To ładny gest względem PSL” – stwierdził Wipler.

Prezydent w orędziu przypomniał, że po ogłoszeniu wyników wyborów przez PKW odbył konsultacje z wszystkimi komitetami, które będą miały swoich przedstawicieli w parlamencie. „Zarówno reprezentanci Prawa i Sprawiedliwości, które uzyskało najlepszy w wyborach wynik, jak i Koalicji Obywatelskiej, która zajęła drugie miejsce, przedstawili swoich kandydatów na premiera i wyrazili wolę utworzenia rządu” – powiedział.

Jak dodał „w trakcie konsultacji każde ze stronnictw wyraziło przekonanie, że w nowym Sejmie zgromadzi większość konieczną do poparcia swojego kandydata, jak i przyszłego rządu w całości”.

Wipler zaskakuje w sprawie związków partnerskich. Sommer i Piwowarczyk komentują [VIDEO]

Źródło:nczas.info/PAP

Najnowsze