Strona głównaWiadomościŚwiatSaudyjczycy nie chcą u siebie czeskiego ministra

Saudyjczycy nie chcą u siebie czeskiego ministra

-

- Reklama -

Podróż na Bliski Wschód ministra przemysłu i handlu Jozefa Sikeli została przełożona bez podania nowej daty – napisał portal seznamspravy.cz. Według dziennikarskich źródeł wizytę odwołali Saudyjczycy w związku z poparciem czeskich polityków dla Izraela.

Sikela w Arabii Saudyjskiej oraz w Kuwejcie miał rozmawiać o dostawach ropy naftowej, która mogłaby zastąpić rosyjski surowiec. Czeski minister miał zaplanowane spotkanie z saudyjskim ministrem energetyki Abdulazizem bin Salmanem Al Saudem, który jest synem króla.

- Reklama -

Sikela miał również rozmawiać z wiceministrem przemysłu i zasobów mineralnych oraz z kierownictwem Public Investment Fund, saudyjskiego funduszu stojącego za gigantycznymi projektami inwestycyjnymi Arabii Saudyjskiej. Fundusz ma udziały w takich firmach jak Boeing, Disney, Uber, Meta i Citigroup.

Portal zacytował rzecznika resortu przemysłu Vojtiecha Srnki, który stwierdził, że podróż została przełożona „z powodu pogorszenia sytuacji bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie”. Według dziennikarskich źródeł z kręgów dyplomacji rolę miały odegrać wypowiedzi czeskich polityków wspierające Izrael.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Jako przykłady wskazano wypowiedź minister obrony Jany Czernochovej, która po przegłosowaniu przez ONZ rezolucji bez potępienia terroru ze strony Hamasu, wzywała do wystąpienia Czech z tej organizacji. Wymieniono także obecność premiera Petra Fiali i innych ministrów na demonstracji wspierającej Izrael, podczas której szef resortu przemysłu fotografował się na tle izraelskiej flagi.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze