Strona głównaWiadomościŚwiatHamas i Samidoun nie mogą już TAM działać. MSW wydało zakaz

Hamas i Samidoun nie mogą już TAM działać. MSW wydało zakaz

-

- Reklama -

Federalna minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser (SPD) wydała zakaz działalności na terenie Niemiec islamistycznej organizacji palestyńskiej Hamas i propalestyńskiej sieci Samidoun w konsekwencji ataku Hamasu na Izrael. Minister ogłosiła to w czwartek w Berlinie – informuje portal dziennika „Sueddeutsche Zeitung”.

Każdy, kto w przyszłości będzie działał na rzecz tych organizacji, będzie podlegał karze – podkreśliła minister.

- Reklama -

„Jako organizacja terrorystyczna Hamas dąży do zniszczenia państwa Izrael. Samidoun jako sieć międzynarodowa szerzyła antyizraelską i antyżydowską propagandę pod przykrywką 'organizacji solidarnościowej’ z więźniami w różnych krajach” – wyjaśniła Faeser.

W przypadku Hamasu chodzi o zakaz działalności, a dla niemieckich struktur Samidoun jest to także zakaz zrzeszania się. Konsekwencje w przypadku obydwu organizacji mają być podobne: wszelkie aktywa zostaną skonfiskowane, a obecność w internecie i działalność w mediach społecznościowych zostaną zabronione. Każdy, kto nadal działa na rzecz tych organizacji, popełnia przestępstwo – napisał „Sueddeutsche Zeitung”.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

„W Niemczech nie ma miejsca na antysemityzm. Będziemy go zwalczać we wszelkich formach i wszelkimi środkami państwa konstytucyjnego” – dodała Faeser. Hamas jest klasyfikowany przez UE i USA jako organizacja terrorystyczna.

Wg szacunków Urzędu Ochrony Konstytucji w Niemczech zakaz może dotyczyć ok. 450 osób, z których wiele to obywatele Niemiec. W Niemczech oficjalnie nie ma oddziału Hamasu, bowiem stowarzyszenia bliskie ruchowi zostały zakazane kilka lat temu. Samidoun to grupa, która opisuje siebie jako sieć solidarnościową z więźniami palestyńskimi. Według funkcjonariuszy służb specjalnych Samidoun związany jest z radykalną organizacją palestyńską PFLP (Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny), wrogą Izraelowi. Propaguje walkę zbrojną przeciwko Izraelowi, ale w przeciwieństwie do Hamasu nie skupia się na kwestiach religijnych.

Zaledwie kilka godzin po ataku Hamasu na Izrael 7 października Samidoun wywołał oburzenie, ponieważ członkowie sieci rozdawali słodycze na cześć Hamasu w berlińskiej dzielnicy Neukoelln. Krótko po tym kanclerz Olaf Scholz (SPD) zapowiedział zakaz działalności dla obydwu organizacji – przypomniało „Sueddeutsche Zeitung”.

spot_img

Najnowsze