Strona głównaWiadomościŚwiatTurcja oskarżyła Izrael. "Nie ma żadnego wytłumaczenia"

Turcja oskarżyła Izrael. „Nie ma żadnego wytłumaczenia”

-

- Reklama -

Ministerstwo spraw zagranicznych Turcji we wtorek wydało oświadczenie, w którym potępia izraelski atak na finansowany przez nią Szpital Przyjaźni Turecko-Palestyńskiej w Gazie, poinformował portal Times of Israel.

Times of Israel załącza zrzut opublikowanego na platformie X tureckiego komunikatu ze zdjęciem rzekomo płonącego szpitala opatrzonym komunikatem: „Izraelskie samoloty bojowe zbombardowały Szpital Przyjaźni Turecko-Palestyńskiej w Gazie, który funkcjonował jako jedyne w regionie miejsce leczenia chorych na raka”.

„Ponieważ wszystkie niezbędne informacje, w tym współrzędne przedmiotowej instytucji – która jest jedynym szpitalem onkologicznym w Gazie – zostały z wyprzedzeniem przekazane władzom izraelskim, nie ma żadnego wytłumaczenia dla takiego ataku” – cytuje Times of Israel oświadczenie ministerstwa spraw zagranicznych Turcji.

„Oblężenie i te nieludzkie ataki, których celem jest pozbawienie narodu palestyńskiego w Gazie jego najbardziej podstawowych praw, wyraźnie naruszają prawo międzynarodowe” – dodaje Ankara.

„Izrael musi zaprzestać masowych ataków na mieszkańców Gazy, bez dyskryminacji” – twierdzi Ankara.

Źródło:PAP

Najnowsze