Strona głównaWiadomościPolskaJuliusz Braun: Trzeba zmienić nazwę TVP Info

Juliusz Braun: Trzeba zmienić nazwę TVP Info

-

- Reklama -

Juliusz Braun, prezes TVP w latach 2011-2015, stwierdził w rozmowie z „Wirtualnymi Mediami”, że należy zmienić nazwę telewizji publicznej.

Jeszcze przed wyborami opozycja, której przewodzi Donald Tusk, mówiła o likwidacji TVP Info. Teraz temat jakby umilkł, a media częściej mówią o planach wymiany kadry pracowniczej.

Były prezes TVP, Juliusz Braun, prywatnie stryj Grzegorza Brauna z Konfederacji, uważa, że należy przynajmniej zmienić nazwę TVP Info na jakąś inną.

– Dostarczanie rzetelnej informacji jest jednym z najważniejszych zadań każdej telewizji publicznej. Istniejące obecnie TVP Info jest całkowitym zaprzeczeniem tego, co jest ustawowym obowiązkiem TVP. Trzeba więc kanał informacyjny, realizujący ustawowy obowiązek bezstronności, pluralizmu, wyważenia i niezależności, zbudować od podstaw. Chodzi nie tylko o zmianę twarzy prowadzących, ale nowy sposób redagowania. Zmiana nazwy byłaby wyraźnym znakiem, że pojawia się nowa jakość – mówi portalowi Wirtualne Media Juliusz Braun, w latach 2011-2015 prezes TVP.

Zapytany o propozycję nowej nazwy Brauna odpowiada:

– Mam nadzieję, że znajdzie się dobry pomysł na nową nazwę. Nie powinno to być – moim zdaniem – TVP24 by nie sugerować, że to albo mutacja albo przeciwwaga dla TVN24, nie podoba mi się też stosowanie angielskojęzycznego słowa „news”. Nazwa na pewno musi być krótka. Słownik synonimów podsuwa „wieści” albo „nowiny”, ale to chyba nie to – ocenia były prezes TVP.

Źródło:Wirtualne Media

Najnowsze