Strona głównaWiadomościPolitykaMentzen skreślił Korwina. Pierwszy komentarz Janusza Korwin-Mikkego

Mentzen skreślił Korwina. Pierwszy komentarz Janusza Korwin-Mikkego

-

- Reklama -

Na dzisiejszej Radzie Krajowej Nowej Nadziei, po całodniowej dyskusji, poinformowałem Janusza Korwin-Mikkego, że nie będzie kandydował z list Konfederacji w kolejnych wyborach – poinformował w sobotę na platformie X (dawniej Twitter) prezes Nowej Nadziei Sławomir Mentzen.

W sobotę odbywało się posiedzenie Rady Krajowej Nowej Nadziei. Głównym tematem miało być podsumowanie kampanii wyborczej i plany na najbliższe miesiące.

„Na dzisiejszej Radzie Krajowej Nowej Nadziei, po całodniowej dyskusji, poinformowałem Janusza Korwin-Mikkego, że nie będzie kandydował z list Konfederacji w kolejnych wyborach” – oświadczył Mentzen.

Przyznał, że jest to dla niego „osobiście niezwykle ciężka decyzja”. „Janusz Korwin-Mikke uformował moje poglądy polityczne 20 lat temu. To dzięki niemu zaangażowałem się w politykę, to dzięki niemu przywiązałem się do wolności. Podobnie jak tak wiele innych osób, jestem tu dzięki niemu. Korwin-Mikke jest legendą, człowiekiem absolutnie wybitnym, który dla przyszłych pokoleń będzie ojcem idei wolnościowej w Polsce. Z olbrzymim bólem serca muszę jednak stwierdzić, że obecnie jego działalność tej idei nie pomaga” – podkreślił polityk.

Całość oświadczenia Sławomira Mentzena w artykule poniżej:

Rada Krajowa Nowej Nadziei. Mentzen: Poinformowałem Janusza Korwin-Mikkego, że nie będzie kandydował z list Konfederacji w kolejnych wyborach

Po oświadczeniu prezesa Nowej Nadziei do całej sytuacji krótko odniósł się sam Janusz Korwin-Mikke.

Przed spotkaniem Członków Rady Krajowej odbyłem rozmowę z kol. Sławomirem Mentzenem i doszedłem do wniosku, że nie ma szans na porozumienie. P. Prezes zrobił na posiedzeniu co trzeba bym nie zmienił zdania – napisał JKM.

Źródło:PAP/ncza.info

Najnowsze